הפתרון לדלקות וזיהומים במערכת השתן – הכירו את קרנמקס & די מנוז

הנה משהו שכמעט כל אישה כבר מכירה על בשרה: זיהומים בדרכי השתן.

רוב הנשים יסבלו מתופעה זו מספר פעמים בחייהן (דלקת זיהומית יכולה להופיע גם אצל גברים). בדרך כלל, השתן הינו סטרילי, ואף לפני השטח של שלפוחית השתן יש תכונות אנטי-חיידקיות המקשות על התפתחות הזיהום.

למרות מנגנוני ההגנה, לעתים נוצרים תנאים מתאימים לזיהום בהם בקטריות מאזור הנרתיק ומפי הטבעת (כדוגמת האשריכיה קולי) עלולות להיכנס אל תוך השופכה ו”לטפס” אל תוך מערכת השתן (הסיבות העיקריות לחדירת החיידקים בדרכי השתן הן מאפיינים אנטומיים אצל נשים עקב צינור שופכה קצר, היגיינה לקויה, יחסי מין, התאפקויות חוזרות ואף היריון). היצורים המיקרוסקופיים הפולשים משתמשים ביכולת שלהם להיצמד לרקמות הריריות בתוך צינורות השתן (אדהזיה), וכך – היצמדות הבקטריות פוגעת בשלמות הריריות, אשר יוצרת דלקת.

הסימפטומים של דלקת זיהומית בדרכי השתן כוללים צריבה בעת הטלת שתן, הופעת דם וריח רע בשתן, השתנה תכופה וחום.

במידה ואת מרגישה שאת סובלת מזיהום בדרכי השתן, יש צורך לעבור בדיקה של תרבית שתן לפני קבלת הטיפול: אם התוצאה חיובית, ההמלצה בד”כ תהיה ליטול תרופה אנטיביוטית, אשר לרוב תרפא את הבעיה ללא כל טיפול נוסף. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי שימוש כרוני בתרופות אנטיביוטיות כאמצעי לטיפול בזיהומים חוזרים בדרכי השתן איננו עונה על חוסר האיזון הבסיסי בגוף – למעשה, נטילה ממושכת של אנטיביוטיקה כמניעה או כטיפול עלולה לקטול את צמחיית החיידקים המועילה בנרתיק, וכן לחולל זיהומי שמרים, שלשול ולמרבה הצער, גם זיהומים חוזרים בדרכי השתן.

האלטרנטיבה לטיפול אנטיביוטי לסובלים מדלקות זיהומיות עקשניות של השופכה והשלפוחית מגיעה מהתחום של תוספי תזונה וצמחי מרפא: אחד הפתרונות הטבעיים המתאימים ביותר למניעת זיהומים בדרכי השתן וכחלק מטיפול בהם בשלב ההתחלתי, הוא פירות החמוציות Cranberries המשמשים למטרה זו כבר שנים רבות.

המרכיבים בחמוציות מונעים את היצמדות (אדהזיה) החיידקים לרפידת השלפוחית והשופכה. בפרט, רכיבים פעילים מסוג פרואנטוציאנידים proanthocyanidins, המעלים את רמת ה-Hippuric acid בשתן שלא מאפשרת את התרבות אותם חיידקים, וכך מופחת הזיהום. 

נוסף לכך, לפי נתונים שהתקבלו במחקרים, נודע כי החמוציות מגבירות את פעילותן של תרופות אנטיביוטיות. אי לכך, שימוש בחמוציות, במיוחד כתמצית מרוכזת, מתאים מאוד לטיפול במצב אקוטי של זיהום בדרכי השתן וגם מומלץ ביותר במקרה של דלקות חיידקיות כרוניות בדרכי השתן שעמידים לאנטיביוטיקה קונבנציונלית.

למעט החמוציות, ידוע על כמה תרכובות טבעיות שיכולות לסייע לחיטוי והרגעת תסמיני דלקת בקרומים הרירים של מערכת השתן באמצעות מניעת שגשוג חיידקי. בשנים האחרונות התפרסמו מספר מחקרים שבמהלכם הוכחה פעילות אנטי-חיידקית מרשימה של מולקולת די מנוז Di Mannose. בניסויים שנעשו, הסתבר שביכולתו של די מנוז למנוע את ההיצמדות החיידקית לריריות. די מנוז – הוא חד סוכר שקיים בכמות זעירה באופן טבעי במספר פירות. טעמו קצת מתוק, אך בניגוד לגלוקוז, הוא אינו משפיע על חילוף החומרים של הפחמימות, לא דורש הפרשת אינסולין ולא נספג לתאי הגוף. כ-99% מהחומר המצוי בדי מנוז, מתנקז מהגוף בתוך 8 שעות בתוך השתן.

כמו כן, הוכח שמולקולת די מנוז מונעת בצורה יעילה ביותר אדהזיה של בקטריות פתוגניות. יכולת זו הופכת את השימוש בדי מנוז לטיפול אפקטיבי ביותר נגד דלקת חיידקית בדרכי השתן, וגם במניעת חזרת המחלה. למעשה, מולקולה הדי מנוז נחשבת לבטיחותית לשימוש ולא גורמת לתופעות לוואי, ללא כל חשש למינון יתר.

קרנמקס & די מנוז משלב בצורה מקורית ועל סמך ידע מדעי, בין חמוציות כתמצית תקנית לבין ריכוז גבוה של  די מנוז להשגת תוצאות טיפוליות חיוביות לאורך זמן גם לתחזוקת בריאות במערכת ההפרשה וגם למניעה וריפוי דלקות זיהומיות בדרכי השתן (הן אקוטיות והן כרוניות).

המוצר מכיל את הרכיב CranMax, המתבסס על מיצוי שלם של הפרי החמוציות בריכוז 32:1 שמתוכנן להכיל 7.2% proanthocyanidins. הרכיב מיוצר בטכנולוגיית BioShield ונבדק במחקרים קליניים מבוקרים ונמצא כרכיב היעיל ביותר נגד הישנות של זיהומים בדרכי השתן בהשוואה לתמציות רגילות של חמוציות.

פורמולת קרנמקס & די מנוז, משלב בהרכבו ריכוז גבוה של די מנוז (Di Mannose) שמעודד ניקוי אנטי-בקטריאלי של דרכי השתן. בפורמולה יש בנוסף ויטמין C אשר ידוע כמגביר פעילות של פרואנטוציאנידים מחמוציות, וגם מסייע לשיפור תפקודי ההגנה של הגוף.

הפורמולה מתאימה גם כחלק מטיפול אנטיביוטי מקובל (גם מניעתי) וגם במקרים מסוימים כטיפול בפני עצמו, ללא תופעות לוואי האופייניות לתרופות אנטיביוטיות, ובפרט ללא פגיעה באוכלוסיית החיידקים הפרוביוטית ואף ללא מרכיבים מן החי והתאמה מלאה לצמחונים ולטבעונים.

רוצים לשמוע עוד? לחצו כאן לרכישה 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *